SC Palmovka - Umělá lezecká stěna | Fitness | Aerobic | Boulder | Sauna

 

Cvičení v sálech


maly_sal.jpgstredni_sal.jpgvelky_sal.jpg

Rozpis hodin

Záskoky

Popis hodin

Novinky

Kalendář akcí

Naši cvičitelé

Rozpis cvičení v sálech

Prázdninový rozpis cvičení platný od 1.7.2019 do 1.9.2019 pro stažení v .pdf naleznete zde:
Prázdninový rozpis

Hodiny, můžete také vidět v rezervačním systému na http://rezervace.scpalmovka.cz

Velký sál (platí od 1.7.2019)

 7:30-8:10 12:00-12:40 14:30-15:25 15:30-16:25 16:30-17:25 17:30-18:25 18:30-19:25 19:30-20:25 20:30-21:25
Pondělí           Problémové partie
(Dubnová Lucie)

 
Úterý            Funkční trénink
(Linhartová
Markéta
Kruhový trénink
(Linhartová Markéta)
   
Středa      
 

    Bodyform
(Macková Táňa)

Chanbara
(Pospíšek Pavel)
 
Čtvrtek           Kruhový trénink
(Linhartová Markéta) 
Trampolínky
(Tejnorová Zuzka)
   
Pátek                  
Sobota                  
Neděle              

Intervalový trénink
(Linhartová Markéta)

   

* V lekcích budeme využívat BOSU, Flexi-bary, stepy, trampolínky, fitbally, overbally, činky, ZUMBA® činky, gumičky, therabandy atd.
** Pro konkrétní lekci sledujte rezervační systém

Střední sál (platí od 1.7.2019)

 7:15-8:15 14:00-14:5515:00-15:55 16:00-16:55 17:00-17:55 18:00-18:55 19:00-19:55 20:00-20:55
Pondělí                
Úterý           YOGA zdravá záda*
(Hourová Kateřina) 
   
Středa            

 

 
Čtvrtek              
 
Pátek                  
Sobota                
Neděle            
   

* Lekce probíhá od 30.7. do 13.8.2019 od 19:00, 20. a 28.8.2019 od 18 hodin (viz rezervační systém)

Malý sál (platí od 1.7.2019)

 7:00-8:00  13:30-14:2514:30-15:25 15:30-16:25 16:30-17:25 17:30-18:25 18:30-19:25 19:30-20:25 20:30-21:25
Pondělí            INDOOR ROWING
(Bašta Martin)
INDOOR ROWING
(Bašta Martin)
   
Úterý            

INDOOR ROWING (Březinová Katarina)

IRW + bodystyling
(Březinová Katarina)
   
Středa                  
Čtvrtek            

INDOOR ROWING (Březinová Katarina)

INDOOR ROWING
(Březinová Katarina)
   
Pátek                  
Sobota                  
Neděle                    

Pokud chcete mít jistotu, že se na hodiny dostanete, rezervujte si místo předem přes on-line rezervační systém.

POZOR!!! V případě, že nebude na lekce Indoor Rowingu nikdo přihlášen do 13:00 daného dne, je možné, že se lekce ZRUŠÍ!!! Rezervujte si proto svoje místo dopředu na http://rezervace.scpalmovka.cz

Semináře, přednášky, kongresy, promítání a aerobikové maratony jsou pravidelně zveřejňovány na internetu nebo v prostorách SC Palmovka.


Noste si, prosím, na hodiny ručník. Krom hygienických důvodů je potřeba na některé hodiny (čtvrteční pilates atd). jako cvičební pomůcka.

Cvičební lekce trvá 55 minut.

Změny vyhrazeny.

Záskoky

AKTUÁLNÍ ZÁSKOKY SLEDUJTE PŘÍMO V REZERVAČNÍM SYSTÉMU! Hodina, kterou vede zaskakující lektor, je označena písmenkem "Z".

Novinky

Letní kurzy jógy a SM-systému

Kdy? 8.-12.7.2019 a 5.-9.8.2019

Lektorka: Andrea Špinarová

Cena kurzů: 900,- Kč (5 lekcí)

Kurzy jógy: 7:00 - 7:55

Cílem kurzu je zlepšení koncentrace a budování návyků správného držení těla v jednotlivých pozicích, vždy s důrazem na funkci a postavení chodidel. Učíme se vnímat, jak tělo funguje a pracujeme s vlastním prožitkem pohybu, který nám tvoří naší Jógovou praxi. Lekce jsou vedeny tak, aby byly přínosem každému, i bez předchozí zkušenosti.

Při výuce vycházím z poznatků vývojové kineziologie a čerpám ze zkušeností získaných studiem a praxí u PhDr. Jiřího Čumpelíka, osobnosti české rehabilitace a jógy.

Červencový a srpnový termín je vždy SAMOSTATNÝ kurz.

Více informací včetně možnosti přihlášky najdete zde: https://www.osobnitrenerka.com/kurz-joga-leto-2018-SCPalmovka.html

Kurzy SM-systému pro zdravá záda: 8:00 - 8:55

Cílem kurzu je naučit se základní rehabilitační sestavu cviků SM-systém pro zdravá záda, kterou si posléze můžete cvičit v domácím prostředí a nebo s námi pokračovat v dalších kurzech. Kurz je vhodný i v případě, že si chcete cvičení po nějaké době zopakovat. Každodenní praxe bude pro Vás a Vaše tělo výrazně efektivnější a změnu pocítíte již po prvních lekcích. Na lekce si vezměte pohodlné oblečení. Cvičíme v ponožkách, bez bot. Ve skupince je nás vždy max. 10 účastníků.


Červencový a srpnový termín je vždy SAMOSTATNÝ kurz.

Více informací včetně možnosti přihlášky najdete zde: https://www.osobnitrenerka.com/kurz-sm-system-leto-2018-SCPalmovka.html

Kalendář akcí

Momentálně není vypsaná žádná akce.

Popis hodin

Dynamické lekce

European Aerobic®/European Step® (momentálně není v rozvrhu): je konceptem tří vzájemně propojených sportovních systémů - EU Aerobic, EU Step a EMP®, které vytvořila Doro Müller a Frank Magnus pod hlavičkou EFPE. Toto cvičení je spojeno s filosofií Enjoy the movement - Užij si pohyb! V popředí stojí trénink a tato filosofie, nikoli soustředění se na choreografii, protože potom se vytrácí aerobní trénink zcela do pozadí a ztrácí se kontrola nad tělem.
Aerobic vznikl z Jazzgymnastiky a měl především zprostředkovat radost z pohybu s hudbou a kvalitní aerobní trénink. Pracuje se s naprosto přirozenými pohyby, v jejich přirozeném rozsahu a s přirozeným držením těla. Všechny základní kroky jsou efektivně procvičovány tak, aby bylo zapojeno svalstvo celého těla. Zároveň se klade důraz na kondici, tepová frekvence po celou hodinu nekolísá. Při EU Stepu se pracuje se stepem, trénink je tak náročnější na svalstvo dolních končetin. EMP je posilovací lekce s hudbou, kdy cviky jsou vybírány a řazeny podle pravidel tak, aby bylo cvičení efektivní.

Trampolínky: Aerobní cvičení na trampolínkách o průměru 100 cm (bez řidítek), při kterém se výrazně zvedá tepová frekvence. Při skákání na trampolínkách účinným a zároveň zábavným způsobem zlepšujete kondici, celkovou stabilitu těla a formujete postavu. Díky měkkým dopadům šetří cvičení na trampolínkách klouby a zároveň působí jako balanční plošina pro zpevnění a posílení svalů. Zapojují se především svaly hýžďové, lýtkové, svaly kolem kotníku, hluboké svaly zádové a břišní a svaly pánevního dna.

ZUMBA® (momentálně není v rozvrhu): cvičení Zumba® je inspirované latinsko-americkými rytmy. Lekce obsahuje tance a fitness, kombinuje hudbu latinsko-americkou a mezinárodní. Společně s tanečními pohyby pak tento typ cvičení vytváří dynamický a účinný fitness systém. V lekci se kombinují rychlé a pomalé rytmy, které formují a posilují tělo a zároveň zvyšují srdeční frekvenci a kloubí tak s cíleným formováním postavy i kardio. Zumba® posiluje kardiovaskulární systém a maximalizuje díky principům aerobního a intervalového tréninku výdej kalorií. Taneční pohyby se skládají z kroků, které se každý snadno naučí a které zapojují jednotlivé partie těla (hýždě, nohy, paže, trup, břišný svaly atd.). V rámci hodiny si zatančíte např. salsu, cumbii, reggaeton, merenque, calypso, quebraditu atd.

BOSU® mix (momentálně není v rozvrhu): cvičení s balanční pomůckou BOSU® Balance Trainer, při kterém se cvičí jednoduchá choreografie ve vyšším tempu se zařazením balančních prvků. Důraz je kladen na dynamiku lekce, které je věnována hlavní část. Ta je střídána posilováním důležitých partií buď s BOSU v klasické poloze s kopulí nahoru nebo s BOSU otočeným na kopuli (náročnější varianta) buď s dalšími pomůckami nebo bez pomůcek. Na závěr samozřejmě nechybí důkladné protažení.

PILOXING® (momentálně není v rozvrhu): je jedinečným spojením Pilates a Boxu, kterým jak spálíte kalorie, tak zpevníte a vytvarujete svaly. Cvičení vytvořila švédská tanečnice Viveca Jensen, jejímž cílem bylo posílit fyzicky i psychicky ženy během fitness cvičení. Cvičení využívá nejen předností intervalového tréninku, ale i techniky cvičení naboso, aby zefektivněl proces spalování kalorií a zvýšil fyzickou kondici. V lekcích se využívájí navíc lehké zátěžové rukavice, které napomáhají tvarovat svaly na pažích a maximalizovat činnost kardiovaskulárního systému. Rukavice i cvičení naboso jsou pouze doporučené.

Posilovací formy a relaxační formy

Aktivní žena 50+ (momentálně není v rozvrhu): Lekce obsahuje prvky Pilates, posilování a protahování svalových disbalancí, zdravotní cvičení s ohledem na různá zdravotní omezení např. po operacích pohybového aparátu (páteř, kyčle, kolena). Využíváme i pomůcek - Fitbally, overbally, gumičky...

Bodyform: Cvičební lekce je sestavena z kombinace formování, posilování a protahování celého těla. Hodina začíná klasickým aerobním zahřátím (cca 10 minut, jednoduché základní kroky v pomalém až středně rychlém tempu), pokračuje posilováním buď bez přídavné zátěže nebo s cvičebními pomůckami (gumičky, činky, stepy, overbally, fitbally) a končí důkladným protažením všech svalových skupin.

FITBODY s pomůckami (momentálně není v rozvrhu):
Lekce je koncipovaná jako kondiční, spalovací a tvarovací cvičení pro různé věkové kategorie. Chybět nebude lehké aerobní zahřátí, cvičení a tvarování s různými (tradičními i netradičními) pomůckami - BOSU®, Flexi-bar®, stepy, trampolínky, fitbally, overbally, gumičnky, činky, ZUMBA® činky, therabandy atd. V závěru vás čeká důkladné protažení všech procvičovaných partií

Funkční trénink: Cvičební lekce zaměřená na celé tělo, kde se zlepšuje držení těla, posilují se svaly, zvyšuje se výkonnost, spaluje tuk. Cvičí se v krátkých časových intervalech, např. 20 vteřin práce, 10 vteřin pauza. Cvičí se v co nejvyšší intenzitě. Základním cvičebním prostředkem je vlastní tělo (váha, výška těžiště). Jednou ze základních funkcí je zlepšení funkce stabilizátorů. Mezi klíčové skupiny, které potřebují stabilizační trénink, patří např. hluboké břišní (příčný a vnitřní šikmý), abduktory a rotátory kyčle, stabilizátory lopatky. Prioritou je tedy vytvoření funkčního svalového korzetu s důrazem na stabilizaci tělesného jádra. Stabilní jádro je důležité pro správné pohybové návyky a tak i správné vykonávání všech pohybů (patří sem např. i správné držení těla atd.). Funkčním tréninkem se zlepšuje flexibilita, síla stabilizačního svalstva, rovnováhy a svalové výkonnosti.

Intervalový trénink: jakýkoliv trénink s jasně nastavenou časovou periodou, ve které se v daném poměru střídá samotné cvičení a odpočinek. Na skupinových lekcích je trénink vedený ve stylu funkčního tréninku, který může mít různé podoby a názvy. např. kruhový trénink, tabata nebo samotný název intervalový trénink.

Jemná jóga (momentálně není v rozvrhu): Lekce vychází z klasické hathajógy a je zaměřena na protažení a rozhýbání kloubů, harmonizuje mysl a dech. Jedná se o pomalejší, klidné cvičení se snadným a nenáročným průběhem. Začíná relaxací a přes průpravné cviky se přechází k jednoduchým protahovacím ásanám, kdy se klade důraz na dech, správnost provedení a dle možností také výdrž v každé pozici. Součástí lekce je i závěrečná relaxace. Mezi pozice jsou zařazovány krátké pauzy pro zklidnění, kdy pozice doznívá a zvyšují se její účinky. Lekce je vhodná téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. Každý cvičí dle svých možností.

Kruhový trénink: v rámci lekce kruhého tréninku vás čeká zahřátí, samotný trénink (posilování s vlastní vahou těla i s pomůckami, stabilita, kardio, stanovitě) a protažení.

Pilates (momentálně není v rozvrhu): Cvičení vedoucí ke zpevnění středu těla a zejména bederní části páteře. Podstata metody je rozvíjet všechny svaly rovnoměrně a působit nejen na dobře známé svalové skupiny, ale i na svaly ukryté pod nimi i mezi nimi, protože mnoho těchto svalů podpírá naši kostru. Pokud tyto svaly zeslábnou a poddají se gravitaci, má tělo tendenci ochabnout, nebo reagovat svalovou dysbalancí – posilované velké svaly jsou čím dál silnější, zatímco malé ukryté svaly jsou čím dál slabší. Pilatesova metoda nevyužívá k odstranění svalových dysbalancí a špatného držení těla izolovaných pohybů jednotlivých částí těla, jak to doporučuje většina typů cvičení, ale komplexních pohybů velkého množství svalových skupin a to s důrazem na dýchání. Při této metodě se využívají i různé doplňkové pomůcky jako overbally, fitbally, ručníky, pilates míčky atd.

Power yoga (momentálně není v rozvrhu): Cvičení, které vychází ze základu yogy, je založeno na opakování základních pozic - asan. Vede k posílení, protažení a zpevnění svalů celého těla, rozvíjí a posiluje také klouby a kostru. Zlepšuje svalový tonus těla, rozvíjí kardiovaskulární a dýchací systém, redukuje ukládání tuku, prokrvuje tělo a působí na zlepšení vitality a zachování "mládí". Harmonicky rozvíjí nejen fyzickou, ale i psychickou kondici člověka. Hodinu začínáme rozcvičkou, protažením páteře, zahřátím svalu. První půlka hodiny je ve stylu "vinyasa flow yogy", hodně dynamická, rovnoměrně zatěžujeme celé tělo. Druhá půlka hodiny je prováděna převážně na zemi a je věnována posilování a protahování. Na závěr se uvolníme relaxací.

Power yoga začátečník (momentálně není v rozvrhu): Power yoga je cvičební styl zaměřený na protažení a posílení svalů celého těla. Využívá jednotlivé základní pozice z jógy, které se dosazují do základního vzorce Power yogy - pozdravu slunci.
Lekce Power yoga basic, neboli Power yoga pro začátečeníky je určena všem, kteří chtějí začínat s Power yogou.Základem lekce bude pozdrav slunci A+B a jeho správné provedení (přesmodifikované jednodušší verze). Pro začátečníky je lekce uzpůsobená klidným tempem, jednoduchými ásánami (pozicemi), aby byli schopni se správně naučit dýchat, správně držet tělo, koncentrovat a uvolnit se. Do pozdravu slunci jsou dosazovány základní dynamické pozice bojovníků a z nich jsou vytvářeny jednoduché sekvence podobných a příbuzných ásán. Na začátku lekce se instruktor věnuje správné technice uvolnění, rozhýbání těla, dechu a svalové práci uvnitř těla, tzv. bandh (zámků). Lekce končí šavásánou (relaxační pozicí).

Problémové partie: Na lekci zformujete tělo do ideálních tvarů. Pomocí cílených sérií zformujete Vaše problémové partie (stehna, hýždě, břicho, paže) do ideálních tvarů, posílíte střed těla tak, abyste nejen vypadali skvěle, ale i se tak cítili! To vše v rytmu báječné hudby.

SM-systém (momentálně není v rozvrhu): Cvičení SM-systém MUDr. Smíška (SPIRÁLNÍ STABILIZACE PÁTEŘE) doporučujeme jako kompenzaci sedavého zaměstnání nebo jako prevenci bolestí zad. Učíme se pravidlům správného držení těla, odstraňujeme svalové dysbalance. Seznámíme se s principy zdravého pohybu, zlepšíme pružnost svalů, pohyblivost páteře a velkých kloubů. Cvičení probíhá v pomalém tempu a lektorka koriguje správné provedení cviků. V průběhu 11 lekcí se naučíte základní regenerační sestavu, kterou si můžete následně zacvičit v domácím prostředí. SM-systém se cvičí s pružným lanem, jehož prostřednictvím aktivujeme a relaxujeme svaly celého těla. Cvičíme v ponožkách, bez bot. V případě, že máte jakékoliv zdravotní problémy, poraďte se před zahájením vašeho pravidelného cvičení s lékařem. Seznamte ho se cvičením, pro něž jste se rozhodli. Skupinová cvičení nenahrazují lékařskou péči ani individuální léčbu či rehabilitaci. Cvičitelka nepřebírá odpovědnost za případné zdravotní obtíže účastníků cvičebních lekcí. Ukázku cvičení najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=CVC5FBeorxM

TRX® (momentálně není v rozvrhu): Cvičení na závěsných popruzích, které má všestranné zaměření - cvičí se s vlastní vahou těla a pomůckou TRX, obtížnost si podle sklonu těla a procenta hmotnosti zapojené do pohybu určuje každý sám, zapojuje se hluboké svalstvo. Cvičení je vhodné jako doplněk atletů a profesionálních sportovců, nicméně je rychlým prostředkem k lepší postavě i pro úplné začátečníky. Na hodině si můžete zlehka posílit a protáhnout celé tělo i si velmi intenzivně naložit.

Yoga zdravá záda: Cílem cvičení zaměřeného na zdravá záda je jednak uvolnit páteř a protáhnout zkrácené svaly, ale také posílit svaly v místech, kde jsou naopak ochablé a nefunkční a neposkytují tak dobrou oporu pro páteřní skelet. Střídáme zde průpravná cvičení z jógy a jógové ásany společně s principy zdravého pohybu, které vycházejí z vývojových pozic. Základem je nácvik a pochopení funkce správného dýchání a vědomého uvolnění. Lekce začíná relaxací a probuzením vědomí a energie v tělomysli a nácvikem plného jógového dechu a končí uvolňující relaxací. Je vhodné téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. Je dobrou alternativou lekcí pro začátečníky. Každý cvičí dle svých možností. V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

BOSU® body (momentálně není v rozvrhu): Cvičení s balanční pomůckou BOSU® Balance Trainer, v pomalejším rytmu při kterém se pomůcka využívá především pro posílení celého těla a pro balanční cviky. Jako u každé lekce nechybí zahřátí, hlavní část a závěrečné protažení.

BOSU® Pilates (momentálně není v rozvrhu): Lekce propojuje cvičení na balanční pomůcce BOSU s prvky pilates. BOSU pomáhá více aktivovat pánevní dno, hluboké břišní a zádové svaly (zejména svaly kolem páteře) a nastartovat hluboký stabilizační systém páteře. V kombinaci s pilates se ke cvičení přidává koncentrace na každý pohyb, správné dýchání a koordinace těla. Díky BOSU je cvičení více balanční, proto se musí daleko více zapojit core (střed těla).

Fitball (momentálně není v rozvrhu): Hodina obsahuje zahřátí, posílení a protažení velkých i malých svalových skupin na velkých míčích (tzv. Fitballech).

Flexi-bar body (momentálně není v rozvrhu): Při této hodině se využívá náčiní zvané flexi-bar (pružná tyč), které uvedením do kmitavého pohybu přiměje k práci hluboké svaly zádové, veškeré břišní svalstvo a svaly pánevního dna. Jedná se o silový vytrvalostní trénink, který zintenzivňuje látkovou výměnu a zvyšuje srdeční tep. Cvičení s flexi-barem je efektivní proti bolestem zad, pro zlepšení držení těla, odbourávání tuků, vyrovnání svalových dysbalancí, zlepšování koordinace, rovnováhy, koncentrace a stability.

Hula Hoop (momentálně není v rozvrhu) : Cvičební lekce s obručí, která je po krátkém zahřátí zaměřena na ON BODY prvky (cardio) - kroužení v pase, dle zdatnosti další kroky, otočky, pohyb paží, boků atd. V lekci se poté přechází na 2-3 nové prvky, které se propojují do krátké kombinace - tvaruje se bříško ale i ruce a nohy. V lekci si vyzkoušíte i balanci a OFF BODY prvky. V závěru samozřejmě nechybí stretching formou yogy.

European Muscle Power (EMP®) (momentálně není v rozvrhu): posilovací lekce zaměřená na procvičení celého těla. Lekce je sestavena tak, že kromě hlubovkých trupových svalů posilujeme také svalstvo těla komplexně, aby byl trénink těla vyvážený. Tedy kromě svalů trupu posilujeme svaly ramen a paží, prsní svaly, svaly hýžďové, samozřejmě břišní, ale i svalstvo nohou.  Hlavní důraz je kladen na zvládnutí správného držení těla. Toho dosáhneme správným tréninkem hlubokých svalů kolem páteře a svalů břišních, které jsou spolu zodpovědné za aktivní a vzpřímený postoj. Lekce je intenzivní, takže zároveň také spálíte velké množství kalorií.

TABATA (momentálně není v rozvrhu): Jedná se o velmi účinnou cvičební metodu na bázi intervalového tréninku. Vysoká intenzita cvičení v kombinaci s krátkou dobou odpočinku mezi jednotlivými cviky zaručuje rychlé zlepšení fyzické kondice. Po pravidelném tréninku jsou velmi rychle vidět výsledky, a to co se týče vyrýsování svalů i fyzické síly jednotlivce.

Tance

ZUMBA® (momentálně není v rozvrhu): cvičení Zumba® je inspirované latinsko-americkými rytmy. Lekce obsahuje tance a fitness, kombinuje hudbu latinsko-americkou a mezinárodní. Společně s tanečními pohyby pak tento typ cvičení vytváří dynamický a účinný fitness systém. V lekci se kombinují rychlé a pomalé rytmy, které formují a posilují tělo a zároveň zvyšují srdeční frekvenci a kloubí tak s cíleným formováním postavy i kardio. Zumba® posiluje kardiovaskulární systém a maximalizuje díky principům aerobního a intervalového tréninku výdej kalorií. Taneční pohyby se skládají z kroků, které se každý snadno naučí a které zapojují jednotlivé partie těla (hýždě, nohy, paže, trup, břišný svaly atd.). V rámci hodiny si vzatančíte salsau cumbiu reggaeton, merenque, calypso, quebraditu atd.

Latino Dance (momentálně není v rozvrhu): Pojďte pálit kalorie zábavným způsobem!!! Lekce je inspirovaná latinsko-americkou a mezinárnodní hudbnou, při které načerpáte spoustu pozitivní energie a naučíte se něco nového. V lekci najdete prvky různých tanečních stylů, které po pár lekcích zvládne úplně každý. Přijďte se odreagovat od každodenních starostí! Uvidíte, že to stojí za to! Pohyb je nejlepší lék, radost a zábava :) Lekce je vhodná pro všechny věkové kategorie, ženy i muže. Lekce je určena pro jednotlivce.

Cvičení pro děti

Baletní přípravka (momentálně není v rozvrhu): výuka je zaměřená na klasický tanec a je určena dívkám a chlapcům od věku 4 do 7 let. Výuka metodicky směřuje ke komplexnímu rozvoji pohybových a tanečních schopností. Děti se zde učí prostřednictvím různých cviků správné držení těla, taneční chůzi, rytmické pohybové cvičení a jednoduché krokové vazby, jimiž se rozvíjí pohybová paměť. Lekce probíhají 1x týdně v odpoledních hodinách pod profesionálním pedagogickým vedením Zuzany Bučkové.

Bojové sporty

European Tae bo (momentálně není v rozvrhu): Tae bo je sportovní systém, který redukuje tělesnou hmotnost a zvyšuje svalovou sílu, je ideální kombinací tréninku vytrvalosti, síly, flexibility, rovnováhy, koordinace a výbušnosti. V tae bo inspirovaném bojovými sporty se trénují jednotlivé techniky – údery, kopy a jejich kombinace, které se cvičí na rychlou motivační hudbu. Neexistují zde žádné choreografie. Tae bo je zábava i trénink, odbourává stres a je velmi účinné pro tělo. Tae bo se trénuje ve dvou vzájemně se střídajících lekcích intro a tae bo. V lekci intro se jednotlivé techniky trénují a procvičují s osvojením si základních pravidel tak, aby se cvičily zdravotně nezávadně a s efektem pro tělo v lekci tae bo. Intro představuje především trénink síly. Lekce tae bo pak trénink kondice. Začátečníkům i pokročilým se doporučuje navštěvovat obě lekce. Tae bo se cvičí v souladu s filosofií „Lose your fear“ (zbav se strachu) a „Get the first place by your own“ (zvítěz sám nad sebou), každý trénuje sám za sebe, sám si určuje intenzitu tréninku a tím sám posouvá svou výkonnostní hranici. Pauzy v průběhu lekce si dělá každý sám, kdy potřebuje, a tím se upevňuje i vůle.

Chanbara: Chanbara je japonské bojové umění, vycházející ze samurajské tradice. Jako sport není zatím v ČR rozšířen a po celé Evropě zatím pouze sporadicky. Jedná se však o dynamický sport, o který je stále větší a větší zájem. Hlavní myšlenkou tohoto sportu je fair-play a spolupráce. Soutěže probíhají v jednotlivých kategoriích s různými typy zbraní. Stejně jako v jiných východních bojových uměních lze v Chanbaře získávat technické stupně (pásky). Mezi základní typy zbraní a jejich kombinace patří krátký meč, dlouhý meč, štít, kopí, dlouhý obouruční meč.

INDOOR ROWING

Indoor rowing je skupinovým cvičením na veslařských trenažérech. Rytmus a intenzita cvičení se mění podle pokynů instruktora, který zároveň motivuje cvičící, zajišťuje vhodné složení lekce a dohlíží na správné provedení. Každá lekce zahrnuje zahřátí, protažení, vlastní cvičení, zklidnění a stretching. Délka je 55 minut.

Naši cvičitelé

Mačurová (Buzková) Marie

Marie.jpg Vzdělání
 • Cvičitel aerobiku III. a II. třídy - Akademie cvičitelů a instruktorů ČASPV
 • Dětský aerobik - Akademie cvičitelů a instruktorů ČASPV
 • Step Basic - FACE Czech
 • Diplom Inspiration Day - Aerobics + Step - FACE Czech
 • Diplom Inspiration Day - Bodystyling - FACE Czech
Zájmy
 • aerobik - jak jinak :), snowboarding, squash...
Motto: "Není důležité dokonale zvládat všechny prvky sestavy, ale hlavně se hýbat a to s radostí!!!"

V SC Palmovka cvičím:
 • přes prázdniny necvičí
Kontakt

Tel.: 604 717 247
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dubnová (Švadlenková) Lucie

Lucik.jpg
Kromě předcvičování funguji na Palmovce jako programová manažerka - starám se o rozvrhy a vše spojené s aerobicem. Pokud máte zájem v našem sportcentru předcvičovat, případně občas vypomoci se záskoky, neváhejte mě kontaktovat. Od roku 2009 také školím instruktory trampolínek pod Euforií.cz.

Vzdělání
 • Fitness instructor basic - Wellness school Evy Blahušové
 • Fitness instructor aerobic professional - Wellness school Evy Blahušové
 • Pilatesova metoda cvičení - Wellness school Evy Blahušové
 • Instuktor školního snowboardingu - Mgr. Jiří Reichert
 • Diplom Step aerobic - Akademie cvičitelů a instruktorů v Praze
 • Diplom Body form - Akademie cvičitelů a instruktorů v Praze
 • Dětský diplom - Face Czech ve spolupráci s Mirkou Hadrbolcovou
 • FLEXI-BAR basic workshop certificate - PaeDr. Hana Toufarová
 • Diplom Jumping - Face Czech
 • Instruktor in-line bruslení - Mgr. Jiří Reichert
 • Diplom Fitball - Wellness school Evy Blahušové
 • FLEXI-BAR toning workshop certificate - PaeDr. Hana Toufarová
 • Diplom BOSU strength - Face Czech
 • GYMSTICK-wellness tyč - Český svaz aerobiku (FISAF)
 • Diplom Jumping Advanced - Face Czech
 • Diplom BOSU core - Face Czech
 • Diplom BOSU cardio - Face Czech
 • Inspiration day Bodystyling - Face Czech
 • Funkční anatomie I - Face Czech
 • Instruktor trampoliningu pod Euforií
 • Diplom Bodystyling - Český svaz aerobiku (FISAF)
 • Cvičení pro těhotné a po porodu - Face Czech
 • Základy výživy - Face Czech
 • Inspiration day Power - Face Czech
 • Zumba® basic steps 1 - Zumba Fitness, LLC.
 • Zumba® basic steps 2 - Zumba Fitness, LLC.
 • Inspiration day BOSU - Face Czech
 • Zumba fit - Wellness school Evy Blahušové
 • Zumba® toning - Zumba Fitness, LLC.
 • Personální trénink v těhotenství a po porodu - Face Czech
 • Metabolismus v praxi aneb 10 hrubých lží o hubnutí - 3D Fitness
 • fitMAMI® Basic - Pavla Maříková
 • BOSU® Complete Workout System - Face Academy
 • BOSU Choreografie - Wellness school Evy Blahušové
 • fitMAMI® Inspiro Den 2014 - Pavla Maříková
 • fitMAMI® Baby - Pavla Maříková
 • Těhotné a po porodu - 3DFA
 • fitMAMI® Inspiro Den 2015 - Pavla Maříková
 • Diastáza - a co s ní? - my Pilates, s.r.o.
 • Partner Training - Fit way, s.r.o.
 • Bodystyling inspiration - Face Czech
 • Partner Training - Pavla Maříková
 • Sportovní výživa (nejen) pro maminky - fitMAMI s.r.o.
 • fitMAMI® Inspiro Den 2016 - fitMAMI s.r.o.
 • Roller - Akademie cvičitelů a instruktorů v Praze
 • Strečink - Wellness school Evy Blahušové
 • fitMAMI® Inspiro Den 2017 - fitMAMI s.r.o.
 • Diastáza - Movement solutions (Holmes Executive Search, s.r.o.)
 • Workshop Partner workout, atletické hry, netradiční cvičební pomůcky - fitMAMI s.r.o
 • Držení těla - úroveň 2 - Core dech a diastáza - IQ pohyb akademie
Zájmy
 • sportovní aktivity (Zumba, trampolínky, flexi-bary, bosu, lezení po umělých stěnách, snowboarding, in-line bruslení, tanec)
 • četba
 • deskové hry
Motto: ..."aneb přijďte si pořádně zamakat" :o)

V SC Palmovka cvičím:
 • Problémové partie (po 18:30)
Kontakt

Tel.: 777 218 004
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.lucik.cz
www.inlineaerobic.cz

Králová Kateřina

Katka K Celý můj život je spojen se sportem. Závodní lyžování v dětství ve mně probudilo lásku k horám na celý život. Na FTVS jsem se seznámila s celou řadou dalších sportů. Postupem času jsem začala oceňovat i jiné formy pohybu. Velmi mě oslovila metoda pilátes. Před 12 lety jsem také objevila power jógu, její dynamickou a silovou formu, kde jsem se doslova prokousávala dýcháním a relaxacemi. Po čase jsem však pochopila, že aby člověk maximálně ze cvičení profitoval, je důležité nejen správné provedení pozice, nýbrž také následné zklidnění. Proto jsem začala praktikovat pomalejší styl se zdravotními prvky. Díky mé touze po dalších informacích a zkušenostech jsem začala jógu studovat. Vše, co jsem se naučila spolu s potřebou sdílet všechno dobré, co mi studium dalo, chci předávat jako lektorka. Možnost lidem skrz cvičení ukázat, jak pomoci tělu i unavené mysli, je skvělé. Jóga není jen pohyb a krkolomné pozice, je to hledání balance a harmonie mezi myslí, emocemi a tělesnou schránkou. V tom spočívá výjimečnost a jedinečnost jógy. Je pro mě fascinujícím darem, který mi pozitivně změnil život. Ráda bych se o tom s lidmi podělila.

Vzdělání
 • Instruktor jógy v rozsahu 200 hodin - Dům jógy
Zájmy
 • flowin, in-line, kolo, turistika vysoko v horách i v nížinách

V SC Palmovka cvičím:
 • Yoga zdravá záda (út 18:00, resp. 19:00)
Kontakt

Tel.: 731 633 447
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Linhartová Markéta

MarketaL.JPG
Fitness trenérka, reprezentantka ČR ve sportovním aerobiku. V současné době se zaměřuji na kondiční skupinové lekce pro dospělé - především ve formě funkčního tréninku a jeho různých intervalových podob (kruhový/intervalový trénink), dále vedu i lekce TRX. Své bohaté sportovní zkušenosti také předávám dětem ve sportovní přípravce nebo v projektu Děti na startu.

Vzdělání
 • absolvetnka Trenérské školy Petra Stacha (osobní trenér, instruktor fitness, kondiční trenér, trenér kulturistiky)
Nejvýznamnější dosažené sportovní úspěchy:
 • Sportovní aerobik FISAF - Aerobik studio Čelákovice, seniorská kategorie
 • 2010: 2. místo MS Eindhoven (tříčlenný tým), 3. místo ME Kladno (tříčlenný tým)
 • 2015: 8. místo MS Martinique (ženy - jednotlivkyně)
V SC Palmovka cvičím:
 • Funkční trénink (út 17:30)
 • Kruhový trénink (út 18:30, čt 17:30)
 • Intervalový trénink (ne 19:00)
Kontakt

Tel.: 775 925 901
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.profitrainers.cz

Michálková Denisa

Denisa_M.jpg Od mala se věnuji sportu a jako instruktorka trampolínek předcvičuji třetím rokem. Tento druh cvičení mě velmi baví a každou hodinu si užívám naplno. Pokud si potřebujete vyčistit hlavu, odreagovat se a zároveň si pořádně zamakat, tak jste tady správně :)

Vzdělání
 • Instructor Trampoliningu - PRO-MOTION, s.r.o.
 • Chi-toning basic - FACE Czech Academy
Motto: "Nezáleží s čím jsi přišel, ale s čím odcházíš..."

V SC Palmovka cvičím:

 • momentálně na mateřské dovolené
Kontakt

Tel.: 733 790 183
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Novák Vilém

Vilem.jpg
Od útlých let jsem se začal zajímat o různé druhy sportů. Nejprve to bylo plavání, pak karate a později jsem k tomu přidal ještě kolo, posilovnu a běh. Ve cvičení na strojích vidím vhodnou cestu kompenzace mnohdy jednostranné zátěže. Nejen pro sportovce rád řeším kondiční přípravu a vhodnou rehabilitaci spojenou s prevencí zranění a úrazů.
Právě skrze vlastní sportovní činnost jsem objevil účinnost a krásu pomůcek pro tzv. funkční trénink. Krom skupinového cvičení s TRX se věnuji osobním tréninkům ve fitness v plném využití různých forem funkčního tréninku.
Na druhé straně působím jako konzultant a školitel v oblasti zdravé výživy, redukce hmotnosti, sportovní výživy a doplňků stravy.

Kontakt

Tel.: 724 994 229
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.komplexnizdravi.cz

Petrová Lucie

Lucie_P.JPG Vzdělání
 • Instruktor aerobiku - Wellness School Evy Blahušové
 • Zumba® basic steps - Zumba Fitness, LLC.
 • Zumba® Pro Skills - Zumba Fitness, LLC.
Zájmy
 • tanec, příroda, lyžování
Motto: "Jediný sen, který se nesplní, je ten, který se přestane snít..."

V SC Palmovka cvičím:
 • přes prázdniny necvičí
Kontakt

Tel.: 605 977 795
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vajnar Miloslav

Miloslav.jpg  Vzdělání
 • Instruktor fitness - FitPraha
 • Osobní trenér - FitPraha
 • Instruktor cvičení na závěsných systémech - FitPraha

Motto: "Žádné nemám ;-)"

V SC Palmovka cvičím:
 • přes prázdniny necvičí
Kontakt

Bc. Miloslav Vajnar, DiS
Tel.: 777 759 956
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Profily instruktorů INDOOR ROWINGU naleznete zde.